Wystrój wnętrz

Jak urządzić biuro? Kilka prostych porad

Każdy kto choć raz próbował zmienić wystrój swojego mieszkania, gabinetu czy pokoju wie jakie to trudne zadanie. To wszystko tylko na pozór wydaje się takie łatwe. W rzeczywistości wybranie wielu różnych akcesoriów i elementów wystroju może spędzać sen z powiek. Zależy nam przecież, żeby wszystko do siebie pasowało i tworzyło spójną całość, prawda?

Przyjazne i przestronne

Niezależnie czy mamy do urządzenia sypialnie dziecka, salon czy biuro. Wszystko musi prezentować się nienagannie, odpowiadać naszym potrzebom i gustom… W takim razie… Jak urządzić biuro? Wiadomo, że biuro jest miejscem, w którym spędza się zasadniczą część dnia. Musi być więc nie tylko funkcjonalne, ale i przyjazne i przestronne. Musi być miejscem, w którym praca przychodzi z łatwością i przyjemnością. Najlepiej, żeby urządzone było w jasnych barwach, które pomagają się skupić, a jednocześnie odstresować. Nadmierny stres w pracy na pewno nie jest rzeczą konieczną i mobilizującą, więc najlepiej ograniczyć go do absolutnego minimum!

Biurko to podstawa

W idealnym biurze z pewnością powinno znaleźć się ogromne biurko z przestronnymi szufladami, które pomieszczą wszystkie nasze dokumenty i akcesoria biurowe potrzebne do pracy takie jak zszywacz, dziurkacz czy kalendarz, w którym możemy planować wszystkie nasze obowiązki oraz zapisywać spotkania i zobowiązania. Znalezienie biurka idealnego także nie jest wcale takie proste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Pewnie dla tego meble biuro jest więc z pewnością jedną z częściej wyszukiwanych fraz. Oprócz biurka dobrze, żeby w biurze znalazł się ogromny kalendarz, który z powodzeniem będzie mógł zawisnąć na drzwiach wejściowych lub na któreś ze ścian. Ważne, żeby był duży i pozostawiał dużą swobodę w uzupełnianiu go. Dobrze byłoby więc jakby podzielony był na specjalne rubryczki, w których zapisujemy listę rzeczy do zrobienia jak i te, które udało nam się już wykonać.

Oświetlenie

Jak urządzić biuro tak, aby było pomieszczeniem dobrze oświetlonym dzięki czemu wzrok nie będzie tak szybko się męczył? Wspaniale byłoby, gdyby w biurze znajdowały się przestronne okna. Zdaje sobie jednak sprawę, że mogę wymagać zbyt wiele i czasem trudno coś w tej kwestii zmienić. Jeśli więc wasze biuro nie posiada przestronnych okien ulokowanych od podłogi do samego sufitu, musicie zadbać o odpowiednie, sztuczne oświetlenie. Świetnie tutaj sprawdzą się lampy ledowe, które dają bardzo jasne, wręcz lodowate światło. Dobrze doświetlone biuro to podstawa, aby praca szła gładko i bez zbędnych komplikacji. A co w takim razi z podłogą? Położyć kafelki czy może podłogę, którą przykryjemy lub też nie, puszystym dywanem? Ze względów praktycznych lepiej zrezygnować z dywanów, które zbierają w sobie ogromne ilości zanieczyszczeń, które potem najłatwiej doczyścić jedynie chemicznie.

Podłoga, stoliki i krzesła

Ja w swoim biurze postawiłabym na jasną, lakierowaną podłogę, która będzie się świetnie prezentować na każdej powierzchni. Poza tym zadbałabym także o dodatki takie jak zasłonki czy kwiaty wprowadzające od pomieszczenia odrobinę świeżości. Sprawdzą się wszelkie mniejsze i większe kwiaty doniczkowe, które można ustawić w kątach pomieszczenia lub w rogu biurka. Nie można zapomnieć też o małym stoliku z krzesłami, przy którym siadać by mogli przychodzący do biura klienci oraz o szafce pełnej segregatorów, która znalazła by swoje miejsce w jednym z kątów pokoju by zbytnio nie rzucać się w oczy, ale jednocześnie być wystarczająco blisko w razie konieczności. Jak urządzić biuro marzeń? Pomysłów na to jest co niemiara i każdy z pewnością wybierze coś co w całości go zadowoli.